TIDIGARE SPELNINGAR

2019

Mars

18e; Eldnatten, Skansen

23e; Releasekonsert för 'Rinkebysvängen', Stallet

2018

Juli

14e; Inspirationsfestivalen

Augusti

11e; Bomässan

15e; UR 40 år

September

7e; Nosh & Chow

20e; Kolla Kultur

December

11e; Företagsfest

2017

Mars

14e; Eldfesten med Abjeez

24e-31a; Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

 

April

3e-4e; Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

4e; Nyköpings folkhögskola

5e-28e, Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

 

Maj

2a-5e; Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

 

Juni

13e; Södertälje student utsprång

 

September

17e; Bröllup

 

November

16e; Skolspelning

29e; Greenpeace demonstration

 

December

8e; Företagsfest

2016

Februari

4e; Företagsfest

27e; La Ruka, Teater Reflexen

 

Maj

21a; Combo de Kumbe, Cyklopen

 

Juni

9e; Södertälje student utsprång

12e; Diakonia invigning

 

Augusti

15e; Privat fest

20e; Åland Pride

27e; Husbyfestival

29e-31a; Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

 

September

1a-9e; Skolturné under Scenkonst Sörmlands regi

16e; Laspis 20 års kalas

 

Oktober

13e; Företags konference

 

November

5e; Halloween

 

December

11e; Advent på Skarpnäck kulturhus

2015

Maj

1a; 1a maj på Cyklopen

9e; Releasekonsert för 'Yakumbé'

16e; Bagis Megaloppis

29e; Workshop Kristofferskolan

30e; Kvarterfest

31a; Återvinningsfesten i Hornstull

31a; Hornstull loppis

 

Juni

5e; Södertälje student utsprång

27e; Superior Obstacle Race

 

Augusti

1a; Pride Paraden

8e; Nordisk permakulturfestival Stjärnsund

22a; Bröllup

29e; Husbyfestival

 

September

3; Jordbro

13e; Skeppsholmsdagen

18e; Cyklopen 2års-jubiläum

19e; Kista loppet

20e; Fredsevent Svenska kyrkan

29e; Akalla skola

 

November

29e; Svalorna Latinamerika

 

December

6e; Oshinyanga, Etnografiska

2014

Mars

7e; Club Favela Viking

15e; Bar Brasil

19e; Juan Romeros examenskoncert

 

Maj

14e; Karolinska institutet

15e; Avspark

17e; Fred- & kärlekståget

24e; Uppsala kulturarnas karneval

 

Juni

5e; Södertälje student utsprång

6e; Club Favela Viking

7e; Punk festival, Cyklopen

14e; Bröllup

 

Juli

25e; Sol y lluvia, Malmö

26e; Malmös gator

 

Augusti

22a; Barnens ö

23e; Födelsedagsfest

30e; Bröllup

 

September

3e; Festival för mångfald

6e; Festival för 17

18e; Idrottsdag Husbyskolan

26e; Ultimate Underground Party

 

November

7e; Polymorph

15e; Stödfest

22a; Tunnelrun

 

December

18e; Företagsfest

2013

Januari

26e; Tropical Birds

 

Februari

15e; Club Favela Viking

 

April

20e; Greenpeace ‘I love Arctic’

22a; Release för Förortshat

27e; Fred- & kärlekståget

 

Maj

1a; Mayday

5e; Barnmorskornas kamp

26e; Hornstull loppis

29e; odenplan

30e; Sida

30e; Skarpnäck

 

Juni

5e; Södertälje student utsprång

15e; Västerviks karnevalen

 

Juli

6e; Karnebåtsfestivalen Valdemarsvik

 

Augusti

9e; Kwaiidagen Rinkeby

10e; Brazilian Day

15e; Asylstafetten

31a; Husvagnscaféet Långholmen

 

September

1a; Söder om Söder

21a; Invigning Cyklopen

 

Oktober

5e; Greenpeace ‘Free the Arctic’

24e; Företagsfest

26e; Tropical Birds II

 

November

16e; Viejo Barrio

29e; Faunafest

 

December

22a; Manifestation i Kärrtorp

2012

Mars

2a; Klubb Mamarazzi

7e; Kvinnonätverket

24e; Företagsfest

24e; Cameleont musik- och dansfestival

 

April

27e; Stödfest för sjukhus i Somalia

29e; Greenpeace demonstration

 

Maj

1a; 1a maj

5e; Utopi karneval

16e; Club Favela Viking

23e; Klubb 7

25e; Skeppsholmens folk i rörelse

25e; Faunafest

26e; Marsch för tillgänglighet

 

Juni

1a; Yakumfest

8e; Södertälje student utsprång

8e-9e; Fet på Ön

22a; Sätra Brunn midsommarfirande

 

Augusti

4e; Pride Paraden

11e; Rainbow Fields

17e; Fest Nytorpstorget

18e; Söderhöjden i Jakobsberg

25e; Husbyfestival

31a; Club Favela Viking

 

September

1a; Hovesjö

 

Oktober

15e; Debaser

27e; Den ambulerande kulturfest

 

December

3e; Brazilian Winter Festival

11e; Greenpeace fest

12e; Ilga world conference

14e; Klubb FestiByn

16e; Club Favela Viking

21a; High Life

2011

Januari

1a; Nyår Adelsö

3e; Workshop Rinkeby ungdomsgård

 

Mars

26e; Vredens dag Husby

 

April

9e; Företagsfest

29e; Fest i Alvik

 

Maj

1a; 1a maj

6e; Workshop Skarpnäck

8e; Ta tillbaka välfärden

27e; Karneval Skarpnäck

28e; Företagsfest

28e; Kärrtorpsdagen

 

Juni

4e; Marsch för tillgänglighet

8e; Romis student

10e; Södertälje student utsprång

19e; Jazzfestivalen

 

Juli

1a; Trosa

2a; Hovet

2a; Bröllup

 

Augusti

27e; Brazilian Day

27e; Födelsedagsfest

28e; Inspelning F12

 

September

4e; Aspudden loppis

30e; HAP

 

Oktober

1a; Högdalen

12e; Inspelning med Haakan

 

November

26e; Brazilian Festival

 

December

10e; Födelsedagsfest

16e; Stödspelning Stallet

© yakumbe.com 2017. All rights reserved.